Vilayət Eyvazov bu şöbəyə yeni rəis TƏYİN ETDİ
Polkovnik Elnur Həsənovun rəhbərlik etdiyi Şəki Şəhər Polis Şöbəsi bu gün bölgədə sabitliyin, qanunun aliliyinin və ictimai təhlükəsizliyin təmin olunmasında xüsusi rol oynayan mühüm qurumlardan biridir. O, daşıdığı vəzifənin məsuliyyətini dərindən anlayan, xidməti fəaliyyətini dövlətə sədaqət və xalqa xidmət prinsipləri üzərində quran bir rəhbər kimi tanınır. Onun üçün polis xidməti sadəcə inzibati vəzifə deyil, bu, vətəndaşın təhlükəsizliyinə verilən söz, dövlətçiliyin dayaqlarını qorumaq missiyasıdır.
Şəki kimi qədim tarixə, zəngin mədəniyyətə və böyük ictimai dinamizmə malik bir şəhərdə asayişin qorunması xüsusi diqqət və peşəkarlıq tələb edir. Polkovnik Elnur Həsənovun rəhbərliyi altında şəhərdə cinayətkarlığa qarşı mübarizə sistemli şəkildə təşkil olunur, profilaktik tədbirlər gücləndirilir, vətəndaş müraciətlərinə operativ və obyektiv yanaşma təmin edilir. O, daim şəxsi heyətin peşə hazırlığının artırılmasına, intizamın möhkəmləndirilməsinə və qanunun aliliyinin hər bir əməkdaş üçün əsas prinsip olmasına xüsusi önəm verir.
Onun idarəçilik üslubunda tələbkarlıqla yanaşı, ədalət və insani münasibət də mühüm yer tutur. Şəki Şəhər Polis Şöbəsində formalaşan iş mühiti qarşılıqlı hörmətə, vəzifə borcunun məsuliyyətlə icrasına və vətəndaş məmnunluğunun təmin olunmasına əsaslanır. Polkovnik Elnur Həsənov hesab edir ki, polis əməkdaşı ilk növbədə xalqın xidmətçisidir və hər bir vətəndaşın müraciəti diqqətlə araşdırılmalı, hüquqları qorunmalıdır.
Şəhid ailələrinə və qazilərə göstərilən diqqət və qayğı isə onun fəaliyyətində xüsusi yer tutur. Vətən uğrunda canından keçmiş igidlərin ailələri ilə mütəmadi görüşlər, onların sosial problemlərinin dinlənilməsi, aidiyyəti qurumlarla birgə dəstək tədbirlərinin həyata keçirilməsi onun insanlıq və vətənpərvərlik keyfiyyətlərinin bariz nümunəsidir. O, şəhid ailələrini dövlətin əmanəti kimi qəbul edir və onların hər bir müraciətinə həssaslıqla yanaşılmasını tapşırır. Qazilərlə keçirilən görüşlərdə onların reabilitasiyası, sosial adaptasiyası və cəmiyyətə inteqrasiyası istiqamətində atılan addımlar onun təşəbbüsü ilə daim diqqət mərkəzində saxlanılır.
Polkovnik Elnur Həsənovun vətənpərvərliyi sözlə deyil, əməli fəaliyyətlə özünü göstərir. O, dövlətçilik prinsiplərinə sadiqliyi, milli maraqların qorunmasına həssas münasibəti və ölkə rəhbərliyinin müəyyən etdiyi strateji xəttə bağlılığı ilə seçilir. Xüsusilə ölkə Prezidenti İlham Əliyev tərəfindən həyata keçirilən hüquq-mühafizə sistemində islahatların yerlərdə uğurla tətbiqi onun rəhbərlik etdiyi qurumun fəaliyyətində aydın şəkildə hiss olunur. Dövlət başçısının tapşırıq və tövsiyələri onun üçün fəaliyyət proqramı, xidmət istiqamətidir.
Şəki ictimaiyyəti ilə sıx əlaqə qurmaq, vətəndaş cəmiyyəti institutları ilə əməkdaşlıq etmək, maarifləndirici tədbirlər təşkil etmək də onun rəhbərlik fəaliyyətinin əsas istiqamətlərindəndir. Məktəblərdə və digər ictimai məkanlarda hüquqi maarifləndirmə görüşlərinin təşkili, gənclərin zərərli vərdişlərdən uzaq tutulması və sağlam həyat tərzinin təbliği istiqamətində görülən işlər gələcək nəslin təhlükəsiz və sağlam mühitdə formalaşmasına xidmət edir.
O, hər bir əməkdaşdan yüksək intizam, peşəkarlıq və etik davranış tələb edir, eyni zamanda onların sosial rifahının yaxşılaşdırılması, xidmət şəraitinin müasir tələblərə uyğun qurulması üçün təşəbbüslər göstərir. Onun rəhbərliyi altında polis şöbəsində daxili nəzarət mexanizmləri gücləndirilmiş, şəffaflıq və hesabatlılıq prinsiplərinə xüsusi önəm verilmişdir. Bu yanaşma həm vətəndaş etimadını artırır, həm də hüquq-mühafizə orqanlarının nüfuzunu daha da möhkəmləndirir.
Polkovnik Elnur Həsənovun fəaliyyətində ən diqqətçəkən məqamlardan biri də operativlik və çeviklikdir. Hər hansı hadisə baş verdikdə operativ qərarların qəbul olunması, vətəndaş təhlükəsizliyinin dərhal təmin edilməsi və hüquq pozuntularının qarşısının alınması onun rəhbərlik bacarığının göstəricisidir. O, daim vəziyyəti nəzarətdə saxlayır, şəhərin ictimai-siyasi sabitliyinin qorunmasını əsas prioritet kimi müəyyən edir.
Onun dövlətə və dövlətçiliyə sədaqəti, xidmətə vicdanla yanaşması, xalqın rifahı naminə yorulmadan çalışması Şəki ictimaiyyəti tərəfindən yüksək qiymətləndirilir. O, hüquq-mühafizə orqanlarının cəmiyyətdə etibarlı dayaq kimi möhkəmlənməsi üçün səylə çalışır və bu yolda həm peşəkarlıq, həm də şəxsi nümunə göstərir.
Polkovnik Elnur Həsənov üçün vəzifə sadəcə idarəçilik statusu deyil, milli maraqların qorunması, vətəndaş təhlükəsizliyinin təmin edilməsi və dövlətə sədaqətli xidmət deməkdir. Onun fəaliyyəti göstərir ki, güclü dövlət güclü hüquq-mühafizə sistemi ilə möhkəmlənir və bu sistemin əsas dayaqlarından biri də belə məsuliyyətli, prinsipial və vətəninə bağlı rəhbərlərdir.