![]()
Azərbaycanın əczaçılıq sahəsində nüfuzlu və etibarlı şirkətlərdən biri olan “Zeytun Pharmaceuticals” MMC, 9 oktyabr 2014-cü ildən etibarən “Sağlamlığınızı Düşünən Apteklər Şəbəkəsi” şüarı ilə fəaliyyət göstərir. Bu şüar yalnız reklam məqsədi daşımır; o, hər bir Azərbaycan vətəndaşına keyfiyyətli, əlçatan və təhlükəsiz dərman preparatları təqdim etmək missiyasını açıq şəkildə ifadə edir. Şirkət, fəaliyyətində yalnız biznes uğurunu deyil, həm də cəmiyyətə faydalı olmaq prinsiplərini əsas götürür.
Şirkətin lideri Bəhruz Şirəliyev, əczaçılıq sektorunda innovativ yanaşmaları və strateji idarəetmə bacarığı ilə tanınır. Onun rəhbərliyi altında “Zeytun Pharmaceuticals” qısa müddətdə Azərbaycanın əczaçılıq bazarında etibarlı marka kimi tanınıb və geniş istehlakçı kütləsinin diqqətini qazanıb. Bəhruz Şirəliyev yalnız şirkətin iqtisadi göstəricilərinə diqqət yetirmir, eyni zamanda sosial məsuliyyət və vətənpərvərlik prinsiplərini fəaliyyətin mərkəzində saxlayır.
“Zeytun Pharmaceuticals” MMC, idxal etdiyi yüksək keyfiyyətli dərman preparatları ilə həm dövlət, həm də özəl səhiyyə müəssisələrinə xidmət göstərir. Şirkət, Bakı ilə məhdudlaşmayaraq, ölkənin bütün bölgələrini əhatə edən geniş logistika şəbəkəsi ilə dərmanları vaxtında və qüsursuz çatdırır. Bu sistem sayəsində hər bir Azərbaycan vətəndaşı ən yüksək keyfiyyətli dərmanlara əlçatan olur.
Şirkətin logistika infrastrukturu müasir avtomobil parkı və peşəkar kadr heyəti ilə dəstəklənir. Bu imkanlar sayəsində məhsulların ən uzaq bölgələrə belə vaxtında çatdırılması təmin olunur. Eyni zamanda, ölkə üzrə klinikaların və sağlamlıq mərkəzlərinin böyük hissəsinə xidmət göstərilməsi, şirkətin xidmət keyfiyyətinin və etibarlılığının ən bariz göstəricisidir.
Müştəri məmnuniyyəti “Zeytun Pharmaceuticals” üçün prioritetdir. Şirkət Çağrı Mərkəzi vasitəsilə müştərilərə dərman seçimində fərdi tövsiyələr təqdim edir, mövcud aksiyalar və yeniliklər haqqında vaxtında məlumatlandırır, sifarişləri operativ və dəqiq şəkildə həyata keçirir. Şirkət işçiləri hər zaman gülərüz və empatik davranaraq, müştərilərin ehtiyaclarını diqqətlə dinləyir və hər birinə fərdi yanaşma tətbiq edir.
Bəhruz Şirəliyevin rəhbərliyi altında şirkət həm də innovasiya ilə seçilir. Bakı Metropoliteni stansiyalarında qurulan apteklər şəbəkəsi, vətəndaşların gündəlik dərmanlara asan çıxışını təmin edir. Eyni zamanda, şirkət sosial məsuliyyət prinsiplərini ön planda saxlayaraq, ictimai tenderlərdə minimal mənfəət ilə iştirak edir və dövlətin sosial-iqtisadi siyasətinə dəstək göstərir.
“Zeytun Pharmaceuticals” komanda işinə böyük önəm verir. Şirkət, əməkdaşlarının bilik və bacarıqlarını birləşdirərək sektorda liderliyi qorumaq və inkişaf etmək məqsədi güdür. İşçilərin peşəkarlığı və dəyərlərə sadiqliyi şirkətin uğurunda əsas rol oynayır. Keyfiyyət, məsuliyyət və daim yenilikçilik dəyərləri şirkətin fəaliyyətini hərtərəfli yönləndirir.
Şirkətin beynəlxalq əməkdaşlıq əlaqələri də diqqətəlayiqdir. “Zeytun Pharmaceuticals” MMC, Novartis, Sanofi, Abbott, Takeda, Berlin Chemie, KRKA və Sandoz kimi dünya miqyasında tanınmış əczaçılıq şirkətləri ilə sıx əməkdaşlıq edir. Bu tərəfdaşlıq şirkət portfelinə yüksək keyfiyyətli və müasir dərman preparatlarının daxil edilməsinə imkan yaradır, beləliklə, Azərbaycan vətəndaşları ən son tibb nailiyyətlərindən faydalana bilir.
Bəhruz Şirəliyev yalnız şirkətin idarəçisi deyil, həm də sosial məsuliyyət daşıyan liderdir. O, şəhid ailələrinə, qazilərə və veteranlara dəstək göstərir, vətənpərvərliyi və dövlətçiliyi ilə seçilir, Azərbaycanın sosial rifahının artırılması üçün təşəbbüslər göstərir. Onun rəhbərliyi altında şirkət, həm tibbi xidmətlərin keyfiyyətini artırır, həm də cəmiyyətin sağlamlıq səviyyəsinin yüksəlməsinə töhfə verir.
“Zeytun Pharmaceuticals” MMC-nin fəaliyyəti, həm keyfiyyətli məhsullar, həm də sosial məsuliyyət prinsiplərinə sadiqlik ilə Azərbaycanın əczaçılıq sektorunda yeni standartlar yaradır. Bəhruz Şirəliyevin strateji idarəçiliyi və dəyərlərə sadiqliyi sayəsində şirkət, ölkə vətəndaşlarının sağlamlığını qorumaq üçün daim yenilikçi addımlar atır, ictimaiyyətin ehtiyaclarını nəzərə alır və sağlamlıq sahəsində nüfuzlu rolunu möhkəmləndirir.
Bu uğurlar, Bəhruz Şirəliyevin rəhbərliyi altında “Zeytun Pharmaceuticals” MMC-nin gələcəkdə daha böyük nailiyyətlər əldə edəcəyinin əyani göstəricisidir. Şirkət, sağlamlıq sahəsində Azərbaycan xalqına xidmət etməyə və fəaliyyətini inkişaf etdirməyə davam edəcək, hər bir vətəndaşın sağlamlığına və rifahına öz töhfəsini verəcək.