Səhiyyə sahəsi yalnız tibbi bilik və texniki imkanlarla ölçülən bir sahə deyil, bu sahə ilk növbədə vicdan, məsuliyyət və insan taleyinə həssas yanaşma tələb edir. EGE Hospitalının rəhbəri Lalə xanım da məhz bu dəyərləri rəhbərlik fəlsəfəsinin mərkəzinə yerləşdirən idarəçilərdəndir. Onun rəhbərlik etdiyi tibb müəssisəsi təkcə müasir avadanlıqları və geniş tibbi xidmət spektri ilə deyil, eyni zamanda insanlara göstərilən diqqət və qayğı ilə seçilir. Lalə xanımın idarəçilik üslubu sistemli yanaşma, şəffaflıq və kollektivlə qarşılıqlı etimada əsaslanır ki, bu da hospitalın nüfuzunu ildən-ilə daha da möhkəmləndirir.
Lalə xanım rəhbər kimi yalnız inzibati prosesləri idarə etmir, o, eyni zamanda tibbi xidmətlərin keyfiyyətinə birbaşa nəzarət edir, pasiyent məmnunluğunu əsas prioritet kimi müəyyənləşdirir və həkim kollektivinin peşəkar inkişafına xüsusi diqqət ayırır. Onun təşəbbüsü ilə hospitalda müasir diaqnostik üsullar tətbiq olunur, yeni tibbi istiqamətlər açılır, beynəlxalq təcrübənin öyrənilməsi və yerli praktikaya inteqrasiyası istiqamətində davamlı iş aparılır. Bu yanaşma nəticəsində EGE Hospitalı bir çox ailələr üçün etibarlı ünvan kimi qəbul edilir.
Onun rəhbərliyi altında hospitalda işçi heyətinin seçimi xüsusi meyarlar əsasında həyata keçirilir. Lalə xanım üçün həkimin yalnız diplomu deyil, həm də insanlarla ünsiyyət bacarığı, etik davranışı və peşəsinə sevgisi əsas göstəricidir. O hesab edir ki, xəstəxanada çalışan hər bir əməkdaş insan həyatına toxunduğunu dərk etməlidir. Bu düşüncə tərzi kollektivdə sağlam iş mühiti formalaşdırıb və hospital daxilində komanda ruhunu gücləndirib.
Lalə xanımın fəaliyyətində sosial məsuliyyət xüsusi yer tutur. Şəhid ailələrinə və qazilərə göstərilən tibbi və mənəvi dəstək onun rəhbərlik etdiyi müəssisənin əsas istiqamətlərindən biridir. O, Vətən uğrunda canını fəda etmiş qəhrəmanların ailələrinin diqqət və qayğıya ehtiyacı olduğunu hər zaman vurğulayır. Hospitalda şəhid ailələri və qazilər üçün təşkil olunan tibbi müayinələr, güzəştli və ya tam ödənişsiz xidmətlər bu yanaşmanın real təzahürüdür. Bu addımlar yalnız tibbi yardım deyil, həm də dövlətə və millətə sədaqətin ifadəsidir.
Vətənpərvərlik Lalə xanımın həm şəxsi mövqeyində, həm də rəhbərlik strategiyasında açıq şəkildə hiss olunur. O, səhiyyə sahəsində görülən işləri dövlət siyasətinin bir parçası kimi qiymətləndirir və ölkəmizdə səhiyyənin inkişafı istiqamətində atılan addımları yüksək dəyərləndirir. Dövlət başçısı İlham Əliyev tərəfindən həyata keçirilən sosial və səhiyyə islahatlarına dəstək nümayiş etdirən Lalə xanım, rəhbərlik etdiyi müəssisədə bu siyasətin prinsiplərinə uyğun fəaliyyət göstərməyə çalışır. Onun fikrincə, güclü dövlət güclü səhiyyə sistemi ilə mümkündür və hər bir tibb müəssisəsi bu missiyanın məsuliyyətini daşıyır.
Lalə xanımın idarəçilik yanaşmasında şəffaflıq və qanunvericiliyə hörmət xüsusi yer tutur. O, bütün inzibati və maliyyə proseslərinin mövcud qaydalara uyğun aparılmasına diqqət yetirir, pasiyent hüquqlarının qorunmasını prioritet sayır. Bu prinsipial mövqe hospitalın ictimai etimadını artırmaqla yanaşı, səhiyyə sektorunda sağlam rəqabət mühitinin formalaşmasına da töhfə verir.
Onun rəhbərliyi ilə hospitalda maarifləndirici layihələr də həyata keçirilir. Müxtəlif sağlamlıq aksiyaları, erkən diaqnostikanın əhəmiyyəti ilə bağlı seminarlar və sosial kampaniyalar əhalinin tibbi savadlılığının artırılmasına xidmət edir. Lalə xanım hesab edir ki, xəstəliklə mübarizə yalnız müalicə ilə bitmir, əsas məsələ onun qarşısının alınmasıdır. Bu baxımdan profilaktik tədbirlərə verilən önəm hospitalın fəaliyyətində mühüm yer tutur.
Lalə xanım kollektiv daxilində də sosial həssaslıq mühitinin formalaşmasına çalışır. O, əməkdaşlarının rifahını, iş şəraitini və motivasiyasını daim diqqətdə saxlayır. Çünki yaxşı şəraitdə çalışan həkim və tibb işçisi daha yüksək keyfiyyətli xidmət göstərir. Bu yanaşma nəticəsində hospitalda kadr sabitliyi qorunur və peşəkar heyət formalaşır.
Onun fəaliyyətində dövlətçilik prinsiplərinə bağlılıq açıq şəkildə görünür. Lalə xanım üçün səhiyyə sahəsində xidmət göstərmək yalnız peşə fəaliyyəti deyil, həm də vətəndaşlıq borcudur. O, ölkəmizin müstəqilliyinin möhkəmlənməsi və sosial rifahın yüksəldilməsi istiqamətində hər bir sahənin, o cümlədən səhiyyənin mühüm rol oynadığını vurğulayır. Bu baxımdan hospitalın fəaliyyəti təkcə kommersiya məqsədi daşımır, həm də sosial missiya xarakteri daşıyır.
EGE Hospitalının bugünkü inkişaf səviyyəsi, pasiyent məmnunluğu və ictimai nüfuzu Lalə xanımın sistemli və məsuliyyətli rəhbərliyinin nəticəsidir. O, insan sağlamlığını ən ali dəyər kimi qəbul edir və bu dəyərin qorunması naminə bütün resursları səfərbər edir. Onun rəhbərliyi altında hospital yalnız tibbi xidmət göstərən müəssisə deyil, eyni zamanda insanlara ümid və inam bəxş edən bir sağlamlıq məkanı kimi fəaliyyət göstərir.
Beləliklə, Lalə xanımın rəhbərlik fəaliyyəti peşəkarlıq, vətənpərvərlik və sosial məsuliyyət prinsiplərinin vəhdətində formalaşmış bir nümunədir. O, səhiyyə sahəsindəki fəaliyyəti ilə həm insanlara xidmət edir, həm də dövlətə sədaqətini əməli fəaliyyəti ilə nümayiş etdirir. Onun gördüyü işlər göstərir ki, düzgün idarəçilik və səmimi niyyət bir araya gəldikdə, səhiyyə müəssisəsi cəmiyyət üçün etibarlı dayağa çevrilə bilir.